Сукні

Сортування
Відображати:

У якій сукні помітять саме Вас

Ідеальна сукня додає впевненості, створює гармонійний образ, вигідно відтіняє колір шкіри, блиск волосся, надає виразності погляду. І так, вона існує! Хоча протягом пошуків найкращого все одно доведеться придбати декілька неідеальних суконь. Незалежно від сезону та приводу, обираючи вбрання, памятайте, что річ не тільки у красивій тканині, якою обгорнули привабливе тіло. Сукня — це ваше відображення, здатне розказати якусь особливу історію. Що саме розповісти про себе, вирішувати вам. Однак, навіть дуже гарна та модна сукня платье може виглядати на вас інакше (не так привабливо, як на зображенні чи на манекені в магазині одягу).

Розглянемо дві основні причини:

 • базовий колір не відповідає вашому барвотипу,
 • лінії крою не враховують усіх особливостей вашої фігури.

Навіть дуже скромний жіночий гардероб важко уявити без декількох суконь. Серед них неодмінно будуть базові моделі, які чудово комбінуються, та можуть бути сукні-враження і  вечірні туалети. Привід для придбання нової сукні завжди знайдеться, але варто робити це з розумом. Вміння створювати різні образи з мінімальної кількості одиниць одягу — справжня майстерність. Ми стверджуємо, що кожна жінка може її здобути, адже зрозуміти особливості своєї фігури та визначити барвотип до снаги більшості з нас. А далі вже справа техніки.


Правильний колір сукні — перший та вирішальний фактор вибору

Визначити свій барвотип та кольори, що пасуватимуть, можна різними способами, але це точно необхідно. Завжди використовуйте ці знання, купуючи будь-який одяг. Адже  негармонійний колір (незважаючи на інші переваги будь-якої сукні) безнадійно зіпсує образ.

Якщо чорний колір не підходить Вашому барвотипу, адже він рекоменований тільки для Зими, постає питання щодо "маленької чорної сукні" в кості тієї самої головної речі у гардеробі. Не варто сприймати це узагальнене поняття аж так буквально. Мова йде про універсальність цього предмету одягу. Обирайте будь-який нейтральний колір, головне його призначення — бути вигідним фоном для Вашої зовнішності. «Маленька чорна сукня» для Літа може бути сірою або іншого холодного неяскравого або змішанного кольору, Весні підійде бежева палітра, Осені буде до лиця коричневий.
Пам’ятайте, що існує безліч відтінків кожного кольору, і ви обовязково знайдете для себе найбільш прийнятний тон (більш теплий чи більш холодний).
Пом'якшити ефект чорної сукні допоможе такий спосіб. Якщо у Вас не зимовий барвотип, але Ви дуже хочете саме чорну сукню, ситуацію "врятує" модель з виразним глибоким декольте. Спрацює принцип: прибираємо чорний якомога далі від обличчя.

Загальні правила вибору сукні з урахуванням барвотипів:

Весні будуть до смаку ніжні сукні у теплих пастельних тонах, а також усі ясні та теплі кольори. Найбільш весняні барви: кораловий, персиковий, оранжевий, світлий зелений. Темні, змішані та холодні відтінки — табу. Весна найкраще виглядатиме в однотонних платтях, а з принтів найкраще виглядатимуть контрастні смужки.

Літо обирає плаття спокійних кольорів холодної гами, при цьому уникає занадто яскравих барв, краще підійдуть сіруваті, змішані відтінки. Теплі та ярскраві кольори, наприклад, помаранчевий, зовсім не прикрашатимуть Літо. З усіх візерунків слід звернути увагу на дрібні рослинні та квіткові орнаменти й принти.

Осені підійдуть теплі відтінки в коричневій, оранжевій, оливковій палитрі, а також темні та насичені, але трохи приглушені кольори. Більшість світлих барв виглядатимуть негармонійно. Також Осені будуть до лиця вигадливі візерунки, принти та орнаменти з великими елементами, в таких тканинах пані інших барвотипів виглядатимуть недоречно.

Зима полюбляє всі холодні відтінки, їй пасують яскраві кольори, але варто уникати теплих та пастельних барв. Контрастні детали та геометричні принти виглядатимуть ефектно та доречно.


Власні пропорції – другий важливий фактор вибору сукні

Зріст та пропорції фігури — це природні дані, які неможливо змінити, але варто враховувати. Постарайтесь використовувати переваги свого типу фігури, щоб виглядати стильно.

Сукні для типу «Пісочний годинник» (Х-фігура)

Власницям фігури «Пісочний годинник» можна менше звертати уваги на фасони, ніж іншим. Але важливо не зіпсувати гармонію. Вишукано на Вас виглядатимуть сукні, що облягають груди та спадають від лінії стегон. Підкреслить силует вузька сукня зі спідницею годе. Завжди робіть акцент на талію, використовуйте пояси, ремені, аксесуари.
Пухкеньким жінкам Х-типа підійдуть сукні-трапеції, моделі з пояском. Надавайте перевагу однотоним тканинам, у таких сукнях ви здаватиметесь стрункішими.

Не використовуйте:

 • акценти на стегнах,
 • цупкі важкі тканини,
 • картаті тканини та з яскравими геометричними принтами.

Обережно носіть вільні фасони, щоб пряма сукня не перетворила Ваш силует на прямокутник.

Сукні для типу «Прямокутник» (Н-фігура, банан)

Підійдуть сукні, що формують м’які обриси. Щоб намалювати талію створюють зорову ілюзію з акцентом трохи вище або нижче лінії пупка.
Візуально збільшуючи стегна та плечі, ви створюєте більш витончену талію. Вдалий крій – це  лінії, що сходяться до центру чи від нього й нагадують літеру X. Тут стануть у нагоді різноманітні запахи та баски.
Сукні для струнких жінок з Н-фігурою містять помітні деталі на лінії стегон та грудях: волани, різноманітні кокетки та рюші, горизонтальні смужки.

Моделей, які пасуватимуть, досить багато:

 • сукні із запахом чи асиметрією;
 • сукні з басками
 • плісировані сукні;
 • сукні з напуском, завищеною чи заниженою талією;
 • напівприлягаючі сукні-футляри;
 • сукні з розкльошеною спідницею (сонце та напівсонце).

Уникайте обтягуючих суконь.

Сукні для типу «Трикутник» (А-фігура, груша)

Правильна сукня для цього типу фігури вирішує завдання вирівнювання пропорцій між  тонкими плечами та повними стегнами. Обирайте сукні з акцентами на плечах або декольте. Цікаві рукава, наприклад ліхтарики, також допоможуть у цьому. Рекомендовані короткі рукава, Вам підходять сукні-бандо з рясно прикрашений ліфом.

Ідеально пасуватимуть такі моделі суконь:

 • з відрізною талією (стиль нью-лук);
 • із завищеною талією (стиль ампір);
 • з силуетом трапеції (А-силует) напівприлягаючого фасону;
 • напівприлягаючі сукні-футляри.

Не акцентуйте стегна та не вдягайте широкі пояси. Також слід уникати занадто коротких суконь, які підкреслюють стегна. Допустима довжина трохи вище колін.

Сукні для типу «Перевернутий трикутник» (V-фігура, морквина)

Вам подійдуть плаття, які повторюватимуть сулует. Для цього типу фігури важливо відвести погляд від лінії плеч та акцентувати стрункі ноги:

 • використовують спосіб, коли обертають навколо шиї  тканину чи намисто;
 • моделюють сукні з американською проймою; для ліфа обирають гострі вирізи або у вигляді серця, допустимі рельєфні шви;
 • для низу сукні обирають сонце-кльош;
 • занижують лінію талії (якщо дозволяє зріст та довжина ніг);
 • підходять сукні з баскою;
 • комбінують темний колір зверху із більш світлим низом сукні.

Відмовтесь від моделей з короткими рукавами, вирізом-човник, тонкими бретелями, акцентами на плечах, кишенями на грудях чи завузькими спідницями: всі ці елементи посулюють «ефект трикутника». З тієї ж причини не підходять обтягуючі довгі сукні. Небажані й сукні-бандо, хіба що низ такої сукні не буде врівноважений дуже пишною спідницею. Обирайте більш цупкі тканини (шерсть, важкий шовк та товсту бавовну), занадто м’які та спадаючі - не підійдуть.
Деталі прикрас та аксесуарів мають бути із кутами, плавні лінії будуть не такими доречними.

Сукні для типу «Овал» (О-фігура, Яблуко)

Видовжити фігуру Вам допоможуть прийоми асиметрії, що відволікають увагу від талії. Обирайте однотонні сукні із кроєм навскіс, моделі з поясами. Спробуйте сукні з яскравим контрастним низом та іншими елементами.

Фасони, які пасуватимуть:

 • сукні-футляри без рукавів;
 • сукні із корсетним ліфом;
 • сукні-балони, пишні від ліфу;
 • сукні із завищеною талією.

Слід відмовитись від легких тканин — вони надаватимуть сукні небажаний об'єм.


Оцінюємо якість

Переконайтесь, що Вам підходить склад тканини, з якої пошита обрана сукня. Склад матерії з  невеликим вмістом синтетичних домішок буде хорошим вибором для сукні. Повністю синтетичні тканини некомфортно носити, варто їх уникати. Також переконайтесь у якості швів, для цього перевірте їх зовні та на звороті сукні. Акуратність та надійність пошиття не мають лишати сумнівів.

Знайдіть свою ідеальну сукню у каталозі VeryThing. Використовуйте зручні фільтри, щоб  побачити моделі, відібрані за барвотипом, типом фігури чи ціною. Приємних покупок!